Rovnost není stejnost

24. srpna 2017 v 16:18 | Tichá voda |  Různé (ne yaoi)
Po dlouhé době zase něco k tématu týdne, tentokrát o tom, jestli může existovat rovnost.

Tak předně, co si vlastně pod pojmem rovnost lidé představují?

Každý asi něco jiného, protože když byli lidé za Velké francouzské revoluce ochotní za volnost, rovnost a bratrství i padnout, určitě nemysleli přesně totéž, co dnešní blogeři, kteří ve svých článcích píší, jak rovnost už z podstaty možná není.


U mnohých takových článků mě napadá, jestli si autoři nepletou rovnost se stejností. Nejvíc je to vidět na diskusi o postavení a rolích muže a ženy ve společnosti. V jednom mají samozřejmě pravdu: muži a ženy nejsou a (snad) nebudou STEJNÍ. Ale aby si nebyli rovní před zákonem? To už bychom brzo byli na úrovni Sau... jistých států na středním východě.

Když nepočítám náboženství - v době, kdy byly sepsány svaté knihy nejdůležitějších náboženství bylo běžné mnohoženství i prodávání žen za dobytek - o co se vlastně opírají ti, kdo tvrdí, že ženy jsou něco méně než muži?
Na jednom blogu to padlo - fyzická síla (lidská práva na základě fyzické síly, to by kulturisti jásali). A nevýhoda (!) pro zaměstnavatele, že žena může otěhotnět.

Jsme blogeři, studenti, zaměstnavatelé i zaměstnanci, rodiče, umělci,... tak proč bychom se měli na lidi kolem nás dívat jen pohledem s prominutím továrníka, který odhaduje, který dělník mu vytěží nejvíc rudy? Kdyby se hodnota člověka odvíjela od toho, kolik vydělá svému majiteli zaměstnavateli, kde by pak byli třeba postižení nebo důchodci nebo i ženy na mateřské?

Mít místo managera a vydělávat, tomu říkají kariéra všichni, ale odrodit a dobře vychovat pět dětí, to nikdo skvělou kariérou nenazve. Protože co je jediné měřítko úspěchu? Jedině zisk, okamžitý peněžní zisk. Jaké budou příští generace, to už je jedno.

Ovšem jen pokud nepřijde řeč na homosexuály, pak NAJEDNOU je rození a výchova dětí tím jediným důležitým, co určuje hodnotu člověka a v podstatě jeho právo na existenci (diskuse na zpravodajských webech jsou úplný skvost, tam to ti lidé myslí doslova).PS: snad článek není napsaný příliš zmateně, holt jsem si ukousla větší sousto. Rozpačitý
 


Anketa

Líbí se vám současný design?

Ano, moc!
Celkem ano.
Ujde.
Ne!

Komentáře

1 Kory Kory | Web | 24. srpna 2017 v 20:29 | Reagovat

Jo, trochu zmatený to je, ale to zrovna já nemám co kritizovat XD.
Konec článku je fakt dobrej a hodnej zamyšlení..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama