Srpen 2017

Rovnost není stejnost

24. srpna 2017 v 16:18 | Tichá voda |  Různé (ne yaoi)
Po dlouhé době zase něco k tématu týdne, tentokrát o tom, jestli může existovat rovnost.

Tak předně, co si vlastně pod pojmem rovnost lidé představují?

Každý asi něco jiného, protože když byli lidé za Velké francouzské revoluce ochotní za volnost, rovnost a bratrství i padnout, určitě nemysleli přesně totéž, co dnešní blogeři, kteří ve svých článcích píší, jak rovnost už z podstaty možná není.


U mnohých takových článků mě napadá, jestli si autoři nepletou rovnost se stejností. Nejvíc je to vidět na diskusi o postavení a rolích muže a ženy ve společnosti. V jednom mají samozřejmě pravdu: muži a ženy nejsou a (snad) nebudou STEJNÍ. Ale aby si nebyli rovní před zákonem? To už bychom brzo byli na úrovni Sau... jistých států na středním východě.

Když nepočítám náboženství - v době, kdy byly sepsány svaté knihy nejdůležitějších náboženství bylo běžné mnohoženství i prodávání žen za dobytek - o co se vlastně opírají ti, kdo tvrdí, že ženy jsou něco méně než muži?
Na jednom blogu to padlo - fyzická síla (lidská práva na základě fyzické síly, to by kulturisti jásali). A nevýhoda (!) pro zaměstnavatele, že žena může otěhotnět.

Jsme blogeři, studenti, zaměstnavatelé i zaměstnanci, rodiče, umělci,... tak proč bychom se měli na lidi kolem nás dívat jen pohledem s prominutím továrníka, který odhaduje, který dělník mu vytěží nejvíc rudy? Kdyby se hodnota člověka odvíjela od toho, kolik vydělá svému majiteli zaměstnavateli, kde by pak byli třeba postižení nebo důchodci nebo i ženy na mateřské?

Mít místo managera a vydělávat, tomu říkají kariéra všichni, ale odrodit a dobře vychovat pět dětí, to nikdo skvělou kariérou nenazve. Protože co je jediné měřítko úspěchu? Jedině zisk, okamžitý peněžní zisk. Jaké budou příští generace, to už je jedno.

Ovšem jen pokud nepřijde řeč na homosexuály, pak NAJEDNOU je rození a výchova dětí tím jediným důležitým, co určuje hodnotu člověka a v podstatě jeho právo na existenci (diskuse na zpravodajských webech jsou úplný skvost, tam to ti lidé myslí doslova).PS: snad článek není napsaný příliš zmateně, holt jsem si ukousla větší sousto. Rozpačitý

Druhá šance

24. srpna 2017 v 14:53 | Tichá voda |  O blogu
Tak jsem za sebou nakonec nespálila mosty a rozhodla se, že tenhle blog ještě úplně neodepíšu. Trochu sleduji dění kolem blog.cz a jsem moc ráda, že nové vedení se snaží blogerům vycházek vstříc. Za odstranění velké reklamy pod články mají za mě velký palec nahoru. Mrkající

Yaoi věci budu přidávat už jen na nový blog, sem občas přispěji úvahou, tématem týdne a tak podobně. Přece jenom, blogger.com nemá nic, co by se dalo srovnat s komunitou tady na blog.cz.


Zdá se, že i nad blogem slunce vychází.

Nový blog

9. srpna 2017 v 21:22 | Tichá voda |  O blogu
Můj nový blog najdete na adrese: https://xantila.blogspot.cz/
Snad se vám bude líbit.

Přes čáru

8. srpna 2017 v 9:24 | Tichá voda |  O blogu
Blog mám od roku 2014, před tím jsem měla několik let jiný blog. Na blog.cz se toho událo hodně. Pamatuji si, jaká bouře se strhla kolem nového vzhledu titulní stránky blog.cz v roce asi 2012 nebo 2013. Zvykli jsme si, a pak ještě mnohokrát. Jistě si spousta blogerů zvykne i na současný stav, kdy se jim pod články usadila ta ohavná velká reklama na bulvár. Pro mě to ale byla poslední kapka. Stěhuju se na blogspot. Až tam dám blog trochu do kupy, hodím sem adresu.

EDIT: Jak jsem slíbila: https://xantila.blogspot.cz/


Je k dobému blogu cesta dlouhá...