Červenec 2017

Kdyby? Já už svůj život měním!

24. července 2017 v 9:01 | Tichá voda |  Různé (ne yaoi)
Když jsem uviděla téma týdne, vyskočilo mi v hlavě. Proč to "kdyby"? Copak změnit svůj život je nemožné? V něčem ano, nemáme holt kouzelný proutek, který z nás jedním mávnutím udělá oblíbeného amerického milionáře, ale v mnoha drobnějších věcech své životy měníme neustále. V podstatě - každým rozhodnutím.


Ovšem, každý z nás mění může měnit svůj život v rámci svých možností. Někdy si říkám, že těch možností moc není, ale pak se podívám na život v minulosti. A vsadím se, že každý z nás, co tu tak blogujeme, máme víc možností než třeba středověký nevolník nebo otrok na plantáži.

To si pak také uvědomím, že po zásadních změnách ve svém životě netoužím. Mám co jíst, kde bydlet a zdraví jakš takš také slouží. Ale co se týče drobností, těch jsou spousty. Tak jsem si začala vést deník (o tom příště), opakovat si jazyky a konečně začala cvičit. Jestli mi to vydrží, nevím. Ale pro teď to je změna.

A kdyby jen vlastní život, můžeme měnit i životy ostatních, ať už lidí, zvířat, nebo třeba celé krajiny. V těhle případech bychom ale měli měnit s rozumem. Nebo ještě lépe, s dobrým srdcem. A rozumem.Obrázek je z Pixabay